FLAŞ HABER

Samet Aybaba 1.Ligde duble yaptı

15 Mayıs 2017 Pazartesi 12:56

Samet Aybaba 1.Lig'de duble yaptı! Sivasspor'u 1 yıl aradan tekrar Süper Lig'e çıkartan hocası 1996 yılında Kayserispor'u da Adana'da şampiyon yapmıştı.

Samet Aybaba 1.Ligde duble yaptı
Sivasspor sezona Osman Özköylü ile başlayıp istenilen sonuçları alamayınca, Mesut Bakkal'la yola devam kararı almıştı. Ancak Bakkal'ın beklenmeyen istifasından sonra Teknik Direktörlüğe bu kez Samet Aybaba getirildi.

Tecrübeli hoca Sivasspor'u özlenen şampiyonluğa ulaştırmada sorun yaşamadı. İçerde ve dışarda beklenen skorları ve sonuçları alarak Sivasspor'u şampiyon yapan Samet Aybaba'nın bu mutlu sonda birde tesadüf yaşıyor.

1996da Kayserispor'un Teknik Direktörlüğünü yapan Aybaba, şampiyonluk turunu Adana'da atmış. Tam 11 yıl sonra bu kez Sivasspor'u şampiyon yapan Samet hoca'ya tur atmak yine Adana'da kısmet olmuş.

SON MAÇIMIZI KAZANIP BİRİNCİ OLARAK ÇIKACAĞIZ
Samet Aybaba, Sivasspor'u şampiyon yaparken Beşiktaş'ta birlikte oynarken Recep Çetin'in de katkı verdiğini ifade ederek, "Şimdi Yeni Malatyaspor'u evimizde yenip son maçımızı kazanmış ve taraftarın önünde ikinci kes şampiyonluk turu atmanırn heyecanını yaşamaya başladık. Amacımız TFF.1Lig'de birinci olup Süper Lig'e çıkmaktır" dedi. Kayserispor'dan sonra Sivasspor'u da şampiyon yapan Samet Aybaba, yeni sezonda Sivasspor'u başka bir hocanın çalıştırması gerektiğini ifade ederek, "Ben sözümü tuttum. Şimdi 1 hafta sonra benim için dinlenme zamanı olacak" dedi
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder