FLAŞ HABER

Güreşte tarihi karar!

18 Ocak 2015 Pazar 13:25

Güreşte tarihi karar! Güreşte minder renkleri, hakem kıyafetleri ve sporcu mayosu değişecek. Dünya Güreş Birliği (UWW), güreş minderi renkleri, hakem kıyafetleri ve sporcu mayosunun değişmesi yönünde karar aldı.

Güreşte tarihi karar!
Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 40 yılı aşkın süredir  güncelleme yapılmayan spor sunumu için İsviçre'nin Lozan şehrinde bir araya gelen  UWW Yönetim Kurulu üyeleri, dünya güreşi adına "önemli" kararlar aldı.
 
İlk kez 1972 Münih Olimpiyatları'nda yarışma minderinde kullanılan  sarı ve kırmızı renkler yerine artık koyu mavi ve turuncu renkler kullanılacak.
 
UWW, ayrıca uluslararası müsabakalarda görev alan hakemlerin  kıyafetlerinde de değişiklik yapma kararı aldı. Daha önce müsabakaya çıkarken  takım elbise giyerek kravat takan uluslararası kategori hakemleri, artık yakalı  tişört ve pantolon giyecek.
 
Ayrıca bu yıl güreşçi mayolarında da değişikliğe gidilecek ve genç  kitlenin dikkatini çekecek renkler tercih edilecek.
 
Bu arada toplantıda Kosova Güreş Federasyonu da tanındı. Kosova Güreş  Federasyonu ile birlikte uluslararası güreş federasyonu sayısı 179 oldu.
 
Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Nenad Lalovic'in Dünya  Güreş Birliği başkanı olmasının ardından çok sayıda yeni kararlar alındığını  belirterek, güreşin eski heyecanlı günlerine geri döndüğünü ve İsviçre'de alınan  kararları olumlu bulduğunu kaydetti.

Yorum Gönder