FLAŞ HABER

Kocaelispor:"80 Milyon Lira Borçlu Amatör Kulüp"

25 Temmuz 2014 Cuma 12:54

BİR dönem 3 büyüklerin korkulu rüyası olduktan sonra geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Küme'ye düşen Kocaelispor'un yeni başkanı Bahri Yavuz, kulübün 80 milyon liraya ulaşan borcunu zamanla eriterek planlı bir...

Kocaelispor:"80 Milyon Lira Borçlu Amatör Kulüp"
BİR dönem 3 büyüklerin korkulu rüyası olduktan sonra geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Küme'ye düşen Kocaelispor'un yeni başkanı Bahri Yavuz, kulübün 80 milyon liraya ulaşan borcunu zamanla eriterek planlı bir şekilde takımı eski parlak günlerine taşımak istedikleri söyledi. 
Derince Belediyespor tesislerinde antremana çıkan amatör lig takımı Kocaelispor, yeni sezon öncesi hazırlıklarına başlarken Başkan Bahri Yavuz, ciddi bir zamana ihtiyaçları olduğunu, yeni bir kadro oluşturduklarını söyledi. Zaman içersinde Kocaelispor'un çok borçlandırıldığını söyleyen Başkan Yavuz, şöyle devam etti:
'HERKESE BORÇ VAR'
"Kocaelispor'un 80 milyon Tl borcu var. Bu borcun içersinde SSK borçları olduğu gibi eski futbocular, antrenörler, menajerler, ticari işletmeler de var. Sıfırdan bir yapı kurmak zorundayız. Kulübün kendine ait bir tesisi yok. Kendine ait bir idare binası yok. Belediyenin kiracısı olarak kullandımız ufak bir bina var. Şu anda şehrin farklı bölgelerinde büyüklerimizin destekleriyle idmanlarımızı yapıyoruz."
'DESTEK ÖNEMLİ'
Kadroyu kurduklarını belirten Başkan Yavuz, "Şehrin verdiği destek, bizi ayaklarımızın üzerinde tutacak. Ondan sonrası gerçekten uzun bir yol. Planlanarak yürümesi gereken bir yol. Dertler, akşamdan sabaha çözülebilecek durumda değil. Ciddi bir zamana ihtiyaç var. Ama Kocaelispor, doğru yolda" diye konuştu. Başkan Yavuz, son olarak şurnları söyledi:
'MUTLAKA BAŞARACAĞIZ'
"Kocaelispor'un mazisi olan önemli bir külüp. Geçmişi konuşmak için değil, geleceği planlamak için buradayız. Bu yapıyı mutlaka kurumsallaştıracağız. Ülkemizde bunun çok güzel örnekleri var. Kendi ayakları üzerinde durabilen çok güzel ve büyük klüplerimiz var. Yol çok basit. Emek, zaman ve sabır istiyor. Çalışma tarafında bizim için sorun yok. Mükemmel bir ekip kurduk ve çalışacağız. Şehrimizden spor camiasından sabır isteyeceğiz. Mutlaka başaracağız." FOTOĞRAFLI
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder