FLAŞ HABER

Filler savaşında yerdeki Fenerbahçe Arması

 Filler savaşında yerdeki Fenerbahçe Arması

Erdal Kütükçüoğlu

erdkutuk@gmail.com
24 Ocak 2014, 13:11
Türkiye konumu itibariyle her zaman siyasi çalkantılarla yaşayan bir ülkedir. Tüm bu yıllar boyunca bir tek şey farklıydı; siyaset asla sporun içine bu kadar girmemişti. İhtilaller olur, mahkemeler kurulur ama insanlar sporla azda olsa nefes alabilirlerdi.

Maalesef son yıllarda bu tamamen değişti, çünkü sporda rant arttı, taraftar sayıları çoğaldı, güç için korkunç bir cazibe odağı haline geldi. Her zaman siyasetçilerde, bir takımı tuttuğunu ve desteklediğini söyleyerek sempati kazanmaya çalışarak o takımın taraftarlarının bir kısım oylarını almaya çabalamışlardır.

Günümüzde, aslında hepimizin çözmeye çalıştığı güç odakları futbola göz dikmiş, kimsenin bilip çözemediği bazı çatışmalardan dolayı milyonlarca taraftarı olan özellikle Türkiye’nin en büyük kulübü olan Fenerbahçe’yi ateşin içine atmışlardır. Çünkü futbola sahip olmanın yolu Fenerbahçe'den geçer. 

Bu durumda Fenerbahçe imkansız bir olaya imza atarak kendi kendine şike yapabilen tek dünya takımı olma başarsını gösterdi.

Şu sıralar Türkiye'de genel hastalık olan bencilik hortlamış durumda. Herkesin bu oyunu görmesi ve yan yana saf tutması gerekirken, çıkarları için durumdan avantaj sağlamaya çalışan insanlar ve kulüpler türemiştir. Kimisi durmaksızın kupasını isteyerek hak etmediği ve yıllardır başaramadığı başarıyı bu şekilde almak, diğeri ise ezeli dostluğu unutup işi abartarak yurt dışında bile kendi ülkesinin takımı olan Fenerbahçe’yi arkadan vurmaya kalkmıştır.

Peki, erdem, hasiyet, doğruluğa ne olmuştur? Türkiye’nin son periyottaki uygulanan siyaset nedeniyle bu olgular maalesef toplumun büyük kesiminde yok olmuştur ve bunun yerine sesi yüksek çıkanın haklı olduğu, herkesin birbirine düşman olduğu bölünmüş bir Türkiye ortaya çıkmıştır.

Yanlış doğru olgusu ortadan kalkmış, sanki gücü gücüne  yetenin haklı olduğu orman kanunları uygulanmaya başlamıştır. Türkiye'de daha çoook siyasi çalkantılar olur ama biz sporumuza siyaset sokmamak için değil; artık siyasetin asla spora girmemesi için elimizden ne geliyorsa onu yapmak zorundayız.

Kendine bu karmaşadan çıkar sağlamaya çalışan spor kulübü yöneticilerinin ve hatta takım taraftarlarının şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri lazım. Çünkü bu kadar adaletsiz bir ortamda bir gün o adalet size de lazım olabilir. O yüzden bundan çıkar sağlamayı bırakıp: dürüstlüğün ve gerçeğin yanında yerlerini almalılar.


Hala anlamadıysanız mesele şike meselesi değil.

Sormazlarmı adama: Bir para verildiyse alanlar nerde arkadaş???????

Yorum Gönder